431

4.4

Jak przygotować się do pomiarów środowiska pracy?

Wielokrotnie pytacie Państwo jak przygotować się do badań środowiska pracy. Nasza firma wykonuje pomiary i badania na zlecenie klienta. W pierwszej kolejności pracodawca wskazuje ilość stanowisk pracy, na których chce wykonać pomiary, następnie wskazuje czynniki szkodliwe występujące na badanym stanowisku. Pomiary powinny być przeprowadzone podczas standardowych czynności, wykonywanych przez pracowników na co dzień.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę informacji, niezbędnych do prawidłowego sporządzenia sprawozdania, która usprawni przeprowadzenie badań:

1. Źródła emisji czynników szkodliwych.

2. Ilość narażonych osób na badanym stanowisku.

3. Rzeczywisty czas narażenia na oddziaływanie czynników szkodliwych.

4. Cykl pracy pracowników.

5. Identyfikacja wykonywanych czynności na badanym stanowisku.

6. Wykaz substancji chemicznych - karta charakterystyki.

7. Procesy technologiczne i ich parametry.

8. Dane techniczne maszyn użytkowanych przez pracowników.

9. Stosowane środki ochrony zbiorowej.

 

Ponadto przed pomiarami oświetlenia, mile widziane jest przygotowanie planów pomieszczeń. Oprócz tego 30 minut przed rozpoczęciem badania prosimy o włączenie urządzeń oświetleniowych. Podczas badania oświetlenia niezbędne jest ustalenie danych dotyczących rodzaju i mocy oświetlenia oraz rodzaju opraw.

Jeżeli chcecie Państwo zlecić wykonanie pomiarów środowiska pracy, ale nie jesteście pewni wyboru badanych stanowisk, nasi specjaliści pomogą Państwu w wytypowaniu ich. Należy pamiętać, że rodzaj i typ badań ustalany jest indywidualnie dla każdego zlecenia i dobierany jest na podstawie czynników występujących w procesie pracy danego zakładu.

W przypadku jakichkolwiek pytań bądź niejasności zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami, z przyjemnością udzielimy odpowiedzi.

Zostaw ocene:

Ocena: 4.4/5 (7 glos(-ów))

Brak komentarzy

Masz pytania?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Kontakt

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem